Facebook

Dog racing

Dog racing je zcela nový sport, který se běhá zatím pouze u nás v Hloubětíně.

 

Co je to dog racing a jak funguje?

Dog racing se podobá koňským dostihům nebo chrtím závodům, jen s tím rozdílem, že při dog racingu psi běhají po krátké rovinné trati ve více kolech po sobě (po vydýchání). Psi honí umělou návnadu (střapec nebo kožku), na kterou si po pár bězích zvyknou a začnou jí lovit, což je velice baví. Začátečníci běhají sami a vypouští je páníček, zkušenější psi vybíhají ze startovacích boxů a běhají ve skupinkách.
Psům od jednoho roku se na trať přidávají nízké překážky.

Cílem je doběhnout až do odchytového prostoru, který je často oddělen cílovou stěnou s otvorem. Jednotlivcům se měří čas, u skupinek psů rozhodnuje pořadí v cíli. Trať měří 70 až 100 metrů a je ohraničena plotem, aby pes nemohl útect.

 

Pro jaké psy je tento sport vhodný?

Pro kteréhokoliv temperamentního psa, který rád běhá.

 

Od jakého věku může pes běhat?

Rovinné tratě od může pejsek běhat od pěti měsíců. Dospělí psi běhají na stejnou trať jen se třemi přidanými překážkami.

 

Musí pes již něco umět?

Nemusí, vše trenéři vysvětlí!

 

Co s sebou?

Dospělí psi, kteří běhají ve skupinkách, musí mít nasazený náhubek. Ostřílení závodníci běhající ve skupinkách běhají s barevnými límci, aby byli snadno rozpoznatelní v cílové rovince. Jejich pořízení či zapůjčení se dohaduje na trénincích.

Více o dog racingu najdete více na stránkách klubu
 
1457