Facebook

Pro zájemce

Napadlo Vás někdy,  kolik může být vlastně důvodů, proč by se mělo  chodit s pejskem na cvičák a naučit ho základní ovladatelnosti?

Kam tedy chodit s pejskem a co vlastně dělat?
Máte psí miminko, či dorostence nebo již statného hafana?
Aktivit se nabízí mnoho, ale nejdůležitější je, aby jste neměli strach svého psího kamaráda při venčení pustit z vodítka, protože si nebudete jistí, zda by jste ho zpátky přivolali….

A zde bychom začali. Zavolejte, napište a zkrátka za námi přijďte.
Můžete začínat od základního výcviku, který není zdlouhavý, když pečlivě nasloucháte instruktorům a plníte si při procházkách domácí úkoly, které nezaberou víc než pár minut.
Nezáleží na velikosti, rase a mnohdy i věku. To vše máte pevně v rukou Vy. Naši instruktoři Vás povedou ke zdárnému výsledku tak, aby jste za námi chodili rádi a už neměli dilema, zda můžete pejska pustit z vodítka.

A to ještě nevíte, kolik je psích sportů, které se mohou líbit nejen Vašim psím kamarádům, ale i Vám.
Nejste si zatím jistí, co Vás čeká?  V tom případě se můžete za námi přijít jen tak podívat – my Vás rádi nasměrujeme, ale rozhodnutí zůstane na Vás.
Speciaizujeme se i na děti a formou hry vychovávají své pejsky, učí se základní ovladatelnosti. Určeno dětem od 8. let.

Naší nabídku, na co vše se zaměřujeme, najdete v hlavním menu pod záložkou O NÁS, kde jsou podrobnosti.

Informace: Renata 602 200 270 nebo: info@clovekapes.cz

VÍTE, ŽE …

štěkání je způsob, jak vás váš pes chrání? Toto je instinktivní a pes by neměl být kárán. Zvyk nadměrně štěkat je samozřejmě problém, který by měl být usměrněn co nejdříve. Jak váš pes poroste poznáte, kdy je jeho štěkot záměrný a kdy nemá žádný důvod. Například, když pes několik minut štěká a vy mu dáte pamlsek, aby se uklidnil, domnívá se, že byl odměněn za to, jak štěká. Spojí si štěkání s odměnou a příště bude štěkat dokud mu něco nedáte. Naučte ho na slovo klid. Když bude ticho „řekněte klid“ a dejte mu něco dobrého a pochvalte jej.

VÍTE, ŽE …

kradení potravy je pro psa velká zábava? Přináší velkou odměnu KRMENÍ. Musíte ho přistihnout při kradení a hned ho pokárat: nesmíš, fuj nebo jiným slovem, kterého se potom musíte držet a neměnit je. Pamatujte si, kárat můžete jen psa, kterého chytnete při činu, ne později, když zločin objevíte, protože jinak je to k ničemu a psa jen popletete.

VÍTE, ŽE …

žebrání je stejné jako kradení potravy? Také vědí, že bude bašta. Žebrání je podmíněná reakce vztahující se ke zvláštnímu podnětu, času a místu. Zvuky z kuchyně, šustící sáčky, vůně psa rozruší a už jde na to. Jediná možnost je : nikdy žebrajícímu psovi nic nedávat !

VÍTE, ŽE …

úzkost z osamění váš pes může dávat najevo skučením, vytím nebo jiným zvukem?

Je nespokojený s tím, že jste opustili dům a on zůstal sám. Je to normální reakce jako u dětí, když jdou poprvé do školy. Pokud si zvykne, že se mu denně věnujete /třeba o dovolené/, pak to vyžaduje stále a je nešťastný když musíte odejít. Lze ho naučit na nějaké slova např. „ já přijdu“ a odejít na chvíli. Po příchodu pochválit, odměnit pokud byl v klidu. Dobu příchodu postupně protahujete. Dospělý pes je schopen vydržet doma 8mi hodinovou pracovní dobu. Samozřejmě je lepší, když ho může někdo vyvenčit dříve.

Pokud je pes sám doma, měl by mít místo, které už zná a kde se cítí dobře, svůj pelíšek, misku s vodou a nějaké bezpečné hračky. Po příchodu z práce ho ihned vzít ven vyvenčit a projít.

VÍTE, ŽE …

sexuální chování psů se projevuje v dospívání psů i fen? Štěně nakrývá v té době cokoliv. Vaši nohu, polštář, hůl vaší babičky. Majitelé nechávají štěně být. Ovšem štěně také vyroste a co pak ?! Potom jsou z toho nepříjemnosti a rozpaky. Chyťte ho při činu ! Je to FUJ a odstrčte ho. Nenechejte ho to provádět.

VÍTE, ŽE …

psí „národní“ zábavou je žvýkání? Pes miluje, když může zatnout tesáky do chutné kosti. Psi potřebují žvýkat, masíruje to jejich dásně, napomáhá růstu druhých zubů. Úloha majitele je nasměrovat psa na správný předmět. Kupte psovi vhodné žvýkací hračky. Abyste se vyhnuli riziku poranění psa, ujistěte se, že jsou trvanlivé a bezpečné.

VÍTE, ŽE …

byste měli zastavit vyskakování psa předtím, než vyskočí? Je to přátelský způsob psa, jak vás pozdravit. Pes nedokáže rozlišit, na koho může skákat a na koho ne. Nejlepší je ho od toho odradit. Použijte k tomu povel FUJ !, který by měl přerušit nežádoucí chování vašeho psa. Také ještě než pes vyskočí, jednoduše ustupte stranou. Časem zjistí, že vyskakování není účinný způsob, jak upoutat vaši pozornost.

VÍTE, ŽE …

hrabání, které člověk nechápe, je pro psa skutečně docela přirozené? Pokud máte plemeno, které je opravdu „hrabavé“ jako jsou teriéři, může být hrabání nepotlačitelné a pro vás velmi nesnadné to odnaučit, někdy také nemožné. Možná se pes nudí a proto hrabe v tom případě máte 2 možnosti:
opatřit psu přiměřenou hru a výcvik, aby jeho mysl a tlapy byly zaměstnány něčím užitečným můžete mu na zahradě vymezit kus místa, kde mu hrabat dovolíte.Když ho přistihnete jinde, ihned ho odvedete na určené místo a pochválíte ho, když hrabe zde.Pokud ho vezmete k díře, kterou vyhrabal před hodinou a řeknete fuj už nebude nic vědět.

VÍTE, ŽE …

lidé a psi jsou jediní tvorové, kteří se dovedou smát? Psi napodobují úsměv na tváři svého majitele, když se na vzájem zdraví. Pes se usmívá pouze na lidi. Nikdy se neusmívá na jiného psa. Někdy vyhrne pysky a ukazuje zuby v sevřené tlamě, převalí se na záda a chce drbat na bříšku.

VÍTE, ŽE …

ve stejnou dobu, kdy vychováváte svého psa, on také vychovává vás? Psi udělají cokoli, aby upoutali vaši pozornost. Aby si vymohli opět vaši pozornost, obvykle cokoli zopakují. Psi jsou svou přirozeností nejspolehlivější zvířata. Přizpůsobí se a považují jiný druh (lidi) za svůj vlastní. Vy se musíte stát šéfem. Štěňata chápou děti na své vlastní úrovni, teda hrají si s nimi jako by byli jedním z nich. K vám se budou chovat jako k vůdci smečky.

mail_4485