Facebook

Cross

Rádi bychom vám představili zcela nový sport, se kterým jsme začali v létě 2017. Jmenuje se cross a je určen nejen psovi, ale i jeho páníčkovi.

 

Co je to cross a jak funguje?

Cross je běh pro psa s páníčkem. Běhá se přes lehké překážky, které zdolává především pes, v některých případech se musí přidat i páníček. Cross by se dal přirovnat ke sportu agility, narozdíl od něj je ale cross otevřený úplně všem.

Běhá se ve dvou kolech po členité 300 nebo 400 metrů dlouhé dráze. Kratší vzdálenost budete běhat, pokud ovládáte psa bez vodítka, delší trať je určena pro psy na vodítku. Na trati jsou jsou rozmístěny různé překážky užívané ve třech různých psích sportech – agility, hoopers, dog racing). Cílem je navést psa správně na všechny překážky. Na jejich překonání každé máte tři pokusy. Pokud se vám to ani na potřetí nepodaří, běží se dál, jen se vám k celkovému času přičtou vteřiny navíc. Závodí se na čas, který se za obě uběhlá kola sčítá.

 

Pro jaké psy je tento sport vhodný?

Cross je vhodný pro všechny psy bez ohledu na rasu či věk. To, jak to psovi půjde, je do značné míry na páníčkovi a na jeho schopnostech psa ovládat.

 

Jak musí být pes starý, aby mohl coursing dělat?

Cross nemá věkové omezení.

 

Musí pes již něco umět?

Pejsek může být naprostý začátečník. Při tréninku vám trenéři vysvětlí, jak správně překážky zdolávat a jak na ně pejska navádět. Pejsek nemusí umět ani chodit na vodítku, při crossu se to naučí hrou.

 

Co s sebou?

Vodítko a dobrůtky postačí. Při tréninku pejsky smíte a musíte za překonání překážky odměňovat, při závodech už se běhá bez „dopingu“.

 
2497

2481

2805

2489