Facebook

Agility

Agility je kynologický sport, ve kterém pes na pokyn svého psovoda překonává různé překážky. Vznikl jako hra pro hbité a živé pejsky, kteří v něm mohou uplatnit i to, co by v běžném životě příliš neuplatnili (například prolézání tunelem). Nejde ale pouze o to jednotlivé překážky překonat. To, co je na agility nejzábavnější a nejzajímavější, je zvládání celých parkurů asi o 20 překážkách s předem daným pořadím. Parkury obsahují nejrůznější změny směru, zatáčky a pasti tak, aby se prokázalo, který tým složený ze psa a psovoda je nejobratnější, nejsehranější a nejrychlejší. Pokud by se agility mělo k něčemu přirovnat, tak má asi nejblíž k parkurovým závodům koní. S tím rozdílem, že člověk musí běhat po svých vedle psa, a tak pes zvládne mimo klasických skokových překážek i tunely, houpačku, kladinu, slalom atd.

Agility jsou již řadu let velmi rozšířeným sportem – skákání psa přes různé překážky.
Zábava jak pro psa, tak i pro Vás.
Vhodný sport nejen pro děti a mládež, ale pro všechny lidi, kteří se rádi pohybují na čerstvém vzduchu.
Zcela nezasvěceným nováčkům vše vysvětlíme a je jen na Vás, jak často budete chtít chodit trénovat.
Kdo bude chtít trénovat později  profesionálně, dojíždí za námi i vrcholoví trenéři.

A máme tady i zcela nový sport, který pronikl do naší republiky a velmi souvisí s agilitami.

Je vhodný pro každého, kdo si netroufá na klasické agility nebo naopak pro osoby, které nemohou příliš běhat či vůbec, protože je potkal nějaký úraz. A nebo mají pejska po nějakém úraze, kde by mu skákání vadilo a také i pro psy s těžší stavbou a váhou těla.
Zajímá vás to? Zeptejte se a domluvte si trénink.

HOOPERS

Zcela nový sport vtrhl do naší republiky a zcela jí zaplavil. Plno majitelů psů zajásalo, že se konečně objevil sport, který vzdáleně připomíná agility, leč jej mohou dělat i psi, kterým by u agilit vadilo skákání.

 Psi se zdravotním handikepem (NUTNÁ  lékařařská zpráva že pes může sportovat), psi, kterým skákání vadí ohledně jejich proporce těla, psi, kterí mají tu smůlu, že v agilitách přerostli do větší kategorie a páničci s nimi takto vysoké překážky skákat nechtějí, atd.

 Proč si vybrat právě hoopers je na zvážení každého z nás. Třeba se i páník agilit bojí, že by svého psa na parkuru nezvládl, že neumí či nemůže běhat no a tento sport je prostě pro tyto lidi velmi vhodný.

 Tak už neváhejte a klidně se objednejte na ukázku ke mně a já vám vše ráda osobně předvedu a ve všem poradím.

 Více zde: http://agillity.webnode.cz/hoopers-zaklady/

Více podrobností  jak začít najdete na www.vycvikhrou.cz

Vhodné pro pejsky od pěti -šesti měsíců, na rase nezáleží. Stačí se přihlásit den předem na tel. 602 200 270.

V záložce tréninky najdete kdy trénujeme. Zpravidla úterky přes zimu, pátky, neděle dle možností.

Máme osvětlený prostor na parkur, takže i v zimním čase se scházíme za tmy.

3817 3807 5045 72743317