Facebook

Agility

Hledáte sportovní vyžití nejen pro svého psa, ale i pro sebe? Zkuste agility!
 
 

Co jsou agility a jak to funguje?

Pokud by se sport agility měl k něčemu přirovnat, tak má nejblíž k parkurovým závodům koní. S tím rozdílem, že člověk musí běhat vedle psa a dávat psovi k překonávání různých překážek pokyn. Překážky mají dané pořadí, v závodu jich je až dvacet a aby byly co nejzajímavější, jsou plné zatáček a obratů. Pes se na nich naučí překonávat překážky jako je tunel, houpačka, kladina nebo slalom. Cílem zajistit dokonalou souhru mezi psem a páníčkem. Takový tým musí být obratný, skvěle sehraný a také rychlý.

 

Pro jaké psy je tento sport vhodný?

Agility vznikly jako hra pro hbité a živé pejsky, které baví překonávat překážky a se kterými chce jejich páníček skvěle fungovat.

 

Jak musí být pes starý, aby mohl coursing dělat?

Agility mohou trénovat i štěňátka. Sport je vhodný i pro děti a věechny páníčky, kteří rádi tráví čas se svým psem na čerstvém vzduchu.

 

Musí pes již něco umět?

Nemusí, na trénincích vám trenéři vše vysvětlí. Pokud budete chtít dělat agility profesionálně, budete muset trénovat pravidelně.

 

Co s sebou?

 

Pokud vás agility zaujaly, zeptejte se, kdy je nejbližší trénink. Stačí se obrátit na Renatu na telefonním čísle 602 200 270.

 

3817 3807 5045 72743317