Facebook

Přirozená strava

Současné době máme velmi rozsáhlý výběr možností jak krmit našeho pejska i kočičku.

Jaká metoda krmení je nejlepší?

  Dokážeme poradit, abyste se sami rozhodli, kterým směrem se vydáte. Mějme na paměti, že máme doma šelmu, která by se ve volné přírodě živila hlavně masem, které si sama uloví. Z uloveného zvířete šelma pozře vše, co potřebuje a chutná. V domácím prostředí mu stejné podmínky nenapodobíme, můžeme se k nima ale přiblížit typem stravy, kterou zvolíme.

 

Jak krmit svého psa zodpovědně?

Kvalitní a především zdravé krmivo pro psy je naše know-how. Vaše zvíře musí dostávat všechny živiny, které potřebuje pro zdravý růst a život plný aktivit. Dieta vašeho psa proto musí obsahovat optimální směs bílkovin, přírodních tuků, sacharidů, vitamínů a stopových prvků. Stejně jako u lidí je přirozená strava pro naše domácí zvířata jedním z nejdůležitějších kroků k dlouhému a zdravému životu plnému energie a výkonu.

 

Pro srovnání, co je na trhu: průmyslové granule a konzervy, tím nejčastěji krmíme naše svěřence. Setkáváme se velmi často s reklamou – výstavy, akce, TV i veteriny. Tento typ stravy se však zpracovává při vysokých teplotách, kvůli kterým nezůstává v potravě příliš živin, minerálů a dalších látek obsažených v přirozené stravě. Pes nemá pocit hladu, ale kvůli nedostatku potřebných živin může mít časem zdravotní problémy. Mezi ně patří kožní problémy, zakyselení organismu (základ rakovinotvorného bujení), nepravidelné hárání, špatné zabřezávání, náročnější porody, onemocnění jater, slinivky…

 

Přirozená strava = Barf neboli syrové maso

Nejpřirozenější cestou, jak krmit psa, je krmení syrovým masem a správným poměrem zeleniny a dalších doplňků, aby měl pes vyváženou stravu. Ve volné přírodě by pes lovil spíše divočinu a slepice, než hovězí.

 

Jak by měla přirozená strava tedy vypadat?

 

Pořádáme semináře s různou tématikou o krmení. Mít přehled je základ, jak se správně o svého pejska postarat. Nebo se můžeme domluvit i na individuálním přístupu přímo se zaměřením, které vás zajímá. Více informací na e-mailu: info@vycvikhrou.cz, mobilu 602 200 270 (Renata Hofmann) a na webu.

přirozená strava leták
strava
strava 2
strava3